Title Image

Hakkımızda

iNTMEGA, partikül sayım cihazlarını ilk olarak Türkiye’ye getiren Atalay Gençler tarafından sektörün ihtiyacı olan yüksek teknolojili ürünleri yerli işletmelerle buluşturmak amacıyla 1993 yılında kurulmuştur.

Konularında dünya lideri olan üreticilerin Türkiye ve Bölge yetkili distribütörü olarak iNTMEGA, başta ilaç sanayi olmak üzere, elektronik, otomotiv, gıda, savunma, havacılık ve uzay sanayii, hastaneler, ARGE merkezleri ve üniversiteler gibi çeşitli sektör ve kurumlara sunduğu ileri teknoloji ürün ve hizmetlerle etkin bir çözüm ortağı olmaktadır.

Distribütörlüğünü yaptığı yüksek teknolojili hassas ölçüm ve analiz cihazlarının ve sistemlerinin yurtiçi ve yurtdışı satışını, ekipman sarf malzemelerinin tedariğini, periyodik bakım/onarım ve kalibrasyon hizmetlerini uzman teknik kadrosuyla ve son teknoloji ekipmanlarıyla İstanbul’daki merkezinden kesintisiz ve tek elden yürütmektedir.

iNTMEGA, kuruluşundan itibaren geçen bu 25 yılda sektöründe en sağlam ve en güvenilir cihaz üreticilerinin distribütörü olarak tedarik ettiği cihazların sorumluluğunu her zaman taşımıştır. Üretici firma düzeyinde hizmet verebilme standardını, uzun yıllar birlikte çalıştığı yetkin iş arkadaşlarıyla, oluşturduğu kurum kültürüyle ve değerli müşterileriyle birlikte edindiği tecrübeyle geliştirmeye devam etmektedir.

Distribütörlüğünü yaptığı markalar:

CLiMET Instrument Co. (USA)

E-MENA (Kuzey Afrika, Orta Doğu, Türk Cumhuriyetleri) Bölgesinin Distribütörlüğü

1962’den beri faaliyet gösteren, dünyanın ilk ve en güvenilir Partikül Sayım Cihazı (PSC) üreticisi olarak bilinen Climet, yüksek standartlarını ürünlerine yeni patentli özellikler ekleyerek gün geçtikçe geliştiren bir firmadır. Yüksek doğruluk gerektiren partikül sayımlarında tercih edilen Climet, ISO 9001 kalite belgesine sahip tek üreticidir. Sunduğu üstün kalite ve sağlamlık ile dünyanın lider markasıdır.

Pamas (Almanya)

Türkiye Distribütörlüğü

1992 yılında kurulan PAMAS, sıvılarda partikül kontaminasyonunu ölçmek için sıvıda partikül sayım cihazları geliştiren ve üreten bir firmadır. Oldukça komplike olan optik sensörleri, Almanya’daki fabrikasında üretilen PAMAS, kurduğu ARGE Departmanı sayesinde de yüksek kaliteli sıvıda partikül sayım sistemleri içinde pazar lideri konumundadır.

Brimrose (USA)

Türkiye Distribütörlüğü

Dr. Ronald Rosemeier tarafından 1980 de kurulan Brimrose Corp, yüksek kalitede, sağlamlaştırılmış akusto-optik bileşenler, yakın kızıl ötesi (NIR) spektrometreler, hiperspektral görüntüleyiciler ve ayarlanabilir ışık kaynakları tasarımcısı ve üreticisidir. Nasa’nın Mars yüzeyinde yaptığı araştırmalarda Brimrose’un yüksek teknolojili analiz cihazları tercih edilmiştir.

AGC Instruments (İrlanda)

Türkiye Distribütörlüğü

AGC Instruments, “Toplam Gaz Analizi Çözümleri” sağlama konusundaki 50 yılı aşkın tecrübesiyle, Avrupa’nın önde gelen gaz kromatografı üreticisidir ve ihtiyaçları karşılayan analitik bir çözüm ve kullanımı kolay ve anlaşılır bir sistem garanti eder. Gaz Kromatografları, Proses Gazı Kromatografları ve Gaz Analizörlerini, kalite kontrolü veya gaz akışının tanımlanması gerektiği durumlarda kullanılmak üzere üretir. Analitik çözümleri, Endüstriyel Gaz / Özel Gaz / Dökmegaz / Korozif Gaztan Petrokimya Endüstrisinden, Rafineri Endüstrisine kadar çok çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır.

Worklon – Superior Uniform Group (USA)

Türkiye Distribütörlüğü

Superior Uniform Group®, temiz alan kıyafetleri, çalışan üniformaları, scrub ve hasta kıyafetleri tasarlar ve üretir.

Ödüllü üniforma programları ve giysi çözümleri, çalışanlara profesyonelliği ile eşleşen bir görüntü sunar.

Firmamız hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?